FIRMA MATEO PO RAZ DZIEWIĄTY WYRÓŻNIONA W PLEBISCYCIE – GAZELE BIZNESU 2016

Category:

Gazele Biznesu za 2016 rok otrzymała po raz dziewiąty dębicka firma MATEO, zajmująca się produkcją gotowych wyrobów spożywczych. Nagroda przyznawana jest przez dziennik „Puls Biznesu”, który firmę MATEO przyjął do elitarnego klubu Gazel Biznesu – do grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

Symbolika „gazeli” to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi, doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Ranking do tego tytułu tworzony jest przez specjalistów w dziedzinie gospodarki i  obejmuje m.in. badanie przyrostu obrotów osiągniętych w okresie ostatnich trzech lat – „Minione lata w naszej firmie były bardzo dynamiczne. Pojawiły się nowe inwestycje oraz nowe produkty, które wprowadziliśmy nie tylko na rynek krajowy, ale również poza granicę, m.in. do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy też Hiszpanii. Otrzymane przez zewnętrzne podmioty wyróżnienia, dodają motywacji do dalszego działania.” – dodaje Stanisław Cabaj.

 


Firma Mateo w swoim portfolio posiada ponad 60 własnych produktów, które zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia w różnych konkursach nie tylko lokalnych, ale także regionalnych – to m.in. kartacze z mięsem, pierogi z nadzieniem jabłkowym z serem i szpinakiem oraz wprowadzone w ostatnim okresie na rynek owoce mrożone – truskawka, malina ekstra, borówka amerykańska, jagoda czarna, jeżyna oraz wiśnia bez pestek.